محسن
محسن همایونی

طراحی، پیاده‌سازی، مدیریت و راه اندازی سازمان‌ یا واحد فروش مشاور، مدرس و توسعه دهنده کسب و کار مشاور و مدرس فروش و بازاریابی دارای مدرک MBA (فوق لیسانس اجرایی) در زمینه تبلیغات و بازاریابی دارای مدرک DBA (دکترای اجرایی) در زمینه مدیریت، توسعه و بهبود کسب و کار عضو رسمی انجمن راهبردی ایران عضو رسمی باشگاه مدیران ایران عضو رسمی کمیسیون بهبود و توسعه‌ی کسب و کار اتاق بازرگانی اصفهان
همین حالا با من تماس بگیرید.

ورود | ثبت نام
صفحه اصلی | مقاله ها | مطالب | رونمایی از دانش فنی تولید دو محلول جراحی قلب باز
.

مطالب

رونمایی از دانش فنی تولید دو محلول جراحی قلب باز

رونمایی از دانش فنی تولید دو محلول جراحی قلب باز

توسط محسن همایونی

رونمایی از دانش فنی تولید دو محلول جراحی قلب باز

یک شرکت داروسازی در مشهد به دانش فنی تولید دو محلول جراحی قلب باز دست یافته است که این محلول پایه کاردیوپلژیای دل نیدو (محلول پلاسما لایت در حجم ۱۰۰۰ میلی‌لیتر) و محلول کاردیوپلژیک آماده مصرف (محلول سن توماس نوع ۲ در حجم ۱۰۰۰ میلی‌لیتر)، است که برای انجام عمل‌های جراحی قلب باز استفاده می‌شود.

در گذشته این دو محصول دارویی چه به صورت تولیدی و چه به صورت وارداتی، در کشور وجود نداشت اما به همت متخصصان این شرکت داروسازی در مشهد، اکنون محلول‌های کاردیوپلژیک منطبق با فارماکوپه جهانی قابل تولید در داخل کشور است.

کیفیت کاملاً مشابه نمونه خارجی

این دو محلول که برای نخستین بار در کشور تولید شده است، دارای کیفیت کاملاً مشابه نمونه‌های خارجی است اما قیمت آن نهایی پایین‌تر و مقرون به‌صرفه‌تر است. در حال حاضر این محلول‌ها آماده ورود به فهرست دارویی کشور و اخذ مجوزهای لازم برای تولید انبوه توسط این شرکت داروسازی در مشهد است.

دکتر بهرام عین‌اللهی، وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در حاشیه رونمایی از این دو محصول اظهار کرد: در شرکت داروسازی ثامن انواع مختلف محلول‌های تزریقی مورد نیاز بیماران در حجم بالا تولید می‌شود که بخش قابل توجهی از نیاز دارویی کشور را تأمین می‌کند و با توجه به این ظرفیت و توانمندی، باید گفت این شرکت داروسازی، از افتخارات جمهوری اسلامی ایران است.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با تأکید بر اینکه تولید برخی از محصولات دارویی در کشور به صورت انحصاری در این شرکت داروسازی در مشهد انجام می‌شود، گفت: این شرکت با بهره‌گیری از علم و دانش نیروهای توانمند داخلی نه تنها به یکی از شرکت‌های پیشرفته کشور در حوزه داروسازی مبدل شده بلکه فعالیت‌های آن در دنیا به ویژه در تولید برخی از محصولات منحصربه‌فرد است.

 

پایان مطلب.

 

.

0 دیدگاه ارسال شده است

.